سلامت

ارتباط مرگ زودرس بامصرف اضافه نمک

 

امیدبه زندگی درمیان افرادی که همیشه به غذایشان نمک اضافه می‌کننددر مقایسه با افرادی که هرگزنمک اضافه نمی‌کنندیابه ندرت نمک اضافه می‌کنند،کمتر است.

«پیام شادی»- بر اساس مطالعه‌ای که بر روی بیش از ۵۰۰ هزار نفر انجام شده و نتایج آن اخیرا به انتشار رسیده است، افرادی که نمک اضافی را به غذای خود اضافه می‌کنند، در معرض خطر مرگ زودرس به هر دلیلی هستند. در این پژوهش، در مقایسه با افرادی که هرگز یا به ندرت نمک به غذای خود اضافه می کردند، خطر مرگ زودرس در کسانی که همیشه نمک اضافه می‌کردند، ۲۸ درصد افزایش داشت.
* رابطه بین افزودن نمک به غذا و مرگ زودرس
در جمعیت عمومی، از هر صد نفر، سه نفر در سنین بین ۴۰ تا ۶۹ سال پیش از موعد می‌میرند. افزایش خطر ناشی از اضافه کردن نمک به غذا که در مطالعه کنونی مشاهده شده است، نشان می‌دهد که از هر صد نفر ممکن است یک نفر بیشتر در این گروه سنی به مرگ زودرس برسد.
مطالعه فوق که با هدایت دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان ایالات متحده انجام شده است، نشان داد که امید به زندگی در میان افرادی که همیشه به غذایشان نمک اضافه می‌کنند در مقایسه با افرادی که هرگز نمک اضافه نمی‌کنند یا به ندرت نمک اضافه می‌کنند، کمتر است.
بر این اساس، در ۵۰ سالگی، به ترتیب ۱.۵ و ۲.۲۸ سال از امید به زندگی زنان و مردان در مقایسه با کسانی که به غذای خود نمک اضافه نمی‌کردند، کاهش یافت.
به گفته مجریان این تحقیق، مطالعه ما، اولین مطالعه‌ای است که رابطه بین افزودن نمک به غذاها و مرگ زودرس را ارزیابی می‌کند و شواهد جدید به دست آمده از آن، از توصیه‌هایی که برای اصلاح رفتارهای غذایی می‌شود، حمایت می‌کند.
این یافته‌های با اهمیت را نشریه بین المللی the European Heart Journal منتشر کرده است.< همشهری آنلاین>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *