اخبار

چگونه می‌توان در برابر کرونا ایمنی کامل پیدا کرد؟

 

محققان معتقدند گروهی از افراد در برابر بیماری کرونا ایمنی فوق‌العاده به‌ دست می‌آورند.کسانی که به‌ طور کامل واکسینه و به عفونت جدید کووید مبتلا شده‌اند، با ایمنی فوق‌العاده مواجه می‌شوند.

به گفته محققان دانشگاه اورگن ایالات متحده کسانی که واکسینه شده و به عفونت کروناویروس مبتلا شده‌اند، بیشترین محافظت را در برابر این بیماری دارند.
برای این مطالعه گروهی از افراد واکسینه شده که یک عفونت پیشرفت‌کننده داشتند، با گروه دیگری از افراد واکسینه شده که هرگز به کووید مبتلا نبودند، مقایسه شدند. آنان دریافتند آنتی‌بادی‌های افرادی که مبتلا به عفونت‌های پیشرفت‌ کننده بودند در مقایسه با گروه دیگر ۲۰۰۰ درصد افزایش داشتند.
دکتر فیکادو تافس، یکی از محققان این تحقیق، گفت: افزایش قابل‌ توجهی تا ۱۰۰۰ و گاهی اوقات تا ۲۰۰۰ درصد مشاهده شد؛ بنابراین ایمنی واقعا بالاست.
این تقریبا ایمنی فوق‌العاده است؛ با این حال محققان هشدار می‌دهند افراد نباید سعی کنند به ویروس کرونا مبتلا شوند زیرا خطر ابتلا به بیماری شدید وجود دارد.
پروفسور مونیکا گاندی، متخصص بیماری‌های عفونی، اظهار کرد: این یکی از اولین مواردی است که نشان می‌دهد یک عفونت پیشرفت‌کننده پس از واکسیناسیون ایمنی قوی‌تری نسبت به عفونت قبلی یا واکسیناسیون به تنهایی ایجاد می‌کند.
نتایج چندین مطالعه نشان داده کسانی که مبتلا به کووید بوده و یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده‌اند، از عفونت مجدد بسیار محافظت می‌شوند.

 

 

سویه امیکرون مسری‌تر از دلتا و سایر انواع کووید است؛ بنابراین این یافته‌ها برای افراد واکسینه شده اطمینان‌بخش است.
با این حال کسانی که به‌ طور کامل واکسینه شده‌اند، می‌توانند با امیکرون آلوده شوند، اما اکثر آنان یا بدون علامت هستند یا علائم خفیفی را تجربه می‌کنند.
دکتر تافس افزود: ویروس در زندگی ما حضور دارد؛ بنابراین اگر در معرض ویروس قرار بگیرید، این پاسخ ایمنی شگفت‌انگیز را مشاهده خواهید کرد. این نشان‌دهنده پاسخ ایمنی ما به دوز تقویت‌کننده است.
کارشناسان تصور می‌کنند سیستم ایمنی همیشه یاد می‌گیرد، وقتی در برابر ویروس یا واکسن قرار گیرد، برای مبارزه بهتر با سویه‌های مختلف کووید آماده می‌شود.
پروفسور شین کروتی، ویروس‌شناس در موسسه ایمونولوژی لا جولا، گفت: اگر حداقل یک دوز واکسن دریافت کنید، بهترین مصونیت را نسبت به سایرین خواهید داشت. شما در برابر امیکرون و هر گونه‌ای که شناسایی شده است، ایمنی شگفت‌انگیزی خواهید داشت. <<ایسنا>>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *