تغذیه

چرا باید تخم مرغ مصرف کنیم؟

 

سفیده‌ و زرده تخم‌مرغ وعده‌ای کامل از ویتامین‌های مهم، چربی‌های سالم، کمی مواد معدنی و سایر مواد مغذی برای شما به همراه دارد، به همین راحتی، بسته‌ای کامل اما کم کالری.

چند دلیل مهم برای مصرف تخم‌مرغ:
– بهبود سریع حالات روحی
تخم مرغ حاوی ترکیب مفیدی از اسید‌های چرب امگا ۳، روی، ویتامین‌های B و ید می‌باشد. مواد مغذیی که اگر با هم کار کنند با خستگی مبارزه کرده و حالات بد را بهبود می‌بخشند.

– تغذیه سیستم عضلانی
تخم‌مرغ‌ها یکی از بهترین منابع غذایی طبیعی هستند، بسته‌ای از پروتئین محافظ عضله در یک غذای کم کالری. ویتامین B۱۲ در تخم‌مرغ‌ها همچنین به انقباض عضله‌ها کمک می‌کند.
نکته مهم : فریب کلمه “طبیعی” روی بسته‌بندی تخم‌مرغ را نخورید. تخم‌مرغ‌های طبیعی می‌توانند از مرغ‌هایی که با آنتی‌بیوتیک تغذیه شده‌اند و یا تغذیه آن‌ها به‌طور ژنتیکی مهندسی شده باشند، بوجود آمده باشند، دو چیزی که در تخم‌مرغ‌های ارگانیک ممنوع است.

– محافظت در برابر سرطان
بر اساس مطالعه‌ای جدید، زنانی که میزان بیشتری کولین می‌خورند، ماده‌ی مغذی موجود در تخم‌مرغ‌ها، ۲۴ درصدکمتر با احتمال ابتلا به سرطان سینه مواجهند. یک تخم‌مرغ بزرگ حدود ۳۰درصدکولین مجاز توصیه شده را در خود جای داده است.
نکته: بیشتر کولین در زرده‌ی تخم‌مرغ متمرکز شده است، پس مطمئن باشید که همه تخم‌مرغ را در املتتان داشته باشید.

– غذای مغز
کولین موجود در تخم‌مرغ‌ها کمک می‌کند که حافظه‌ای هوشیارتری داشته باشید، در عین حال میزان استیل کولین را افزایش می‌دهد، یک ناقل عصبی که به مغز شما کمک می‌کند که اطلاعات را بهتر به خاطر سپرده و به یاد آورید.
همچنین تخم‌مرغ‌هایی که از مرغ‌های علفزارند مقدار اسید‌های چرب امگا-۳ بیشتری دارد که به قوی‌تر کردن مغزتان کمک می‌کند.
تخم‌مرغ‌هایی که از مرغ‌های چمنزارند، سرشار از ویتامین E می‌باشند، دانشمندان بر این باورند که آن‌ها می‌توانند از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنند.

– حفظ بینایی
تخم‌مرغ‌ها منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که به پیشگیری از فساد قرنیه و آب مروارید کمک می‌کند.
نکته: برای یک خوراک محافظ چشم قدرتمندتر، کلم پیچ و اسفناج غنی از آنتی‌اکسیدان را با املتتان مخلوط کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *