دین و اخلاق

چراشوهرم خیلی کم با من صحبت می کند

 

من هر روز ریز به ریز اتفاقاتی که برایم افتاده رابرای شوهرم تعریف می‌کنم اما همسرم گاهی موضوعات کلی را هم فراموش می‌کندبگویدوخیلی کم بامن صحبت می‌کند.صحبت‌های حجت‌الاسلام دهنوی رادر این باره بخوانید.

«من هر روز ریز به ریز اتفاقاتی که برایم افتاده را برای شوهرم تعریف می‌کنم این تعریف‌ها گاهی شامل محتوای برنامه تلویزیونی ای که دیده‌ام و گفتگوهای معمولی‌ام با دیگران و… می‌شود. اما همسرم گاهی موضوعات کلی را هم فراموش می‌کند بگوید و خیلی کم با من صحبت می‌کند. آیا این کم حرفی او دلیل خاصی دارد؟!»
حجت‌الاسلام دهنوی در این باره می‌گوید: «مرد اهل سکوت است و زن اهل حرف است. نباید از همسرتان انتظار داشته باشید پا به پای شما صحبت کند. خانم‌ها تقریبا روزانه دو و نیم برابر آقایان صحبت می‌کنند. اگر شوهر شما در مقایسه با مردان دیگر کمتر صحبت می‌کند. ممکن است دارای تیپ شخصیتی درونگرا باشد. پس انتظار زیادی نداشته باشید و با تدبیر و به‌تدریج او را به سخن آورید. اگر درونگرا نیست. با دیگران حرف می‌زند اما با شما چنین نیست. علت‌های مختلفی را می‌توان برشمرد:
۱- سکوتش به نشانه اعتراض است.
۲- شما حرف‌هایش را به دیگران منتقل می‌کنید.
۳- وقتی حرف می‌زند او را سرزنش می‌کنید.
۴- با توجه به ویژگی جزئی‌نگری زنانه وارد جزئیات می‌شویدو همین باعث می‌شود اطلاعات کلی را هم در اختیار شما قرار ندهد.»< فارس>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *