خواندنی

پیشنهاد ساده ی محققان برای داشتن طول عمر

 

علاقه به زندگی طولانی‌تر دستاویز کیمیاگران و منجمان طول تاریخ بوده و همیشه راه‌حل‌های پیچیده‌ای برای آن ارائه شده اما کار خیلی ساده است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که زیاد مطالعه می‌کنند عمر طولانی‌تری دارند. این مطالعه توسط محققان دانشگاه ییل در ایالات متحده انجام شده و ثابت کرده، مطالعه ذهن را فعال نگه می‌دارد، به کاهش استرس کمک می‌کند و باعث می‌شود بهتر از سلامت خود مراقبت کنیم.
محققان می‌گویند کتاب‌ها بیشتر از روزنامه‌ها و مجلات به مغز کمک می‌کنند، با این حال هر نوع مطالعه‌ای مفید است و به ما کمک می‌کند که بیشتر عمر کنیم. حتی نیم ساعت مطالعه در روز هم موثر است.
در این مطالعه، محققان سبک زندگی ۳۵۰۰ مرد و زن را در یک دوره ۱۲ ساله بررسی کرده‌اند. آنها عادات مطالعه، سلامت، سبک زندگی و تحصیلات این افراد که حداقل ۵۰ سال سن داشتند را زیر نظر گرفتند. جالب اینکه حتی فعالیت‌های کامپیوتری و آنلاین مانند بازی‌های نگارش و دیکته، فعالیت‌های چند گزینه‌ای، جدول کلمات متقاطع، کارت‌های فلش و خیلی چیزهای دیگر که صرفا به عنوان اموری لذت بخش و سرگرم کننده تلقی می‌شوند هم موثر هستند.
این مطالعه در مجله معتبر Social Science and Medicine منتشر شده و نشان می‌دهد افرادی که تا ۳.۵ ساعت در هفته مطالعه می‌کنند، ۱۷ درصد کمتر از افرادی که کتاب نمی‌خوانند، در طول دوره ۱۲ ساله این پژوهش جان خود را از دست داده‌اند و کسانی که بیش از ۳.۵ ساعت در هفته مطالعه می‌کردند، ۲۳ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بودند.
یکی از محققان، بکا لوی، گفت: «افراد مسن، صرف نظر از جنسیت، سلامت، ثروت یا تحصیلات، با خواندن کتاب بیشتر زندگی کردند.» او به مردم پیشنهاد کرد که تماشای تلویزیون را با مطالعه عوض کنند تا عمر بیشتری داشته باشند. وی افزود: «افراد بالای ۶۵ سال به طور متوسط ​​۴.۴ ساعت در روز را به تماشای تلویزیون می گذرانند و تلاش برای هدایت اوقات فراغت آنها به سمت مطالعه کتاب می‌تواند اثر چشمگیری داشته باشد.»<هافینگتون پست>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *