تغذیه

نقش مهم منیزیم درسلامتی

 

منیزیم نقشی بسیارمهم واساسی دربسیاری ازفعالیت‌های مهم بدن ماایفا می‌کند.درادامه چندمورد ازخواص منیزیم برای انسان رابررسی خواهیم کرد.

«پیام شادی» – تامین منیزیم مورد نیاز بدن به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع ۲، آلزایمر، بیماری‌های قلبی و عروقی و میگرن کمک زیادی می‌کند. در ادامه چند مورد از خواص منیزیم برای سلامتی انسان را می خوانید:
* افزایش سلامت استخوان‌ها
خواص منیزیم علاوه بر اینکه برای تشکیل استخوان‌های سالم ضروری است، به حفظ سلامت استخوان‌ها نیز کمک زیادی می‌کند. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، منیزیم با افزایش تراکم استخوانی، به بهبود سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند.
* مصرف منیزیم برای مبتلایان به دیابت مفید است!
تحقیقات صورت گرفته در این زمینه این موضوع را اثبات می‌کنند که خواص منیزیم برای پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲ و همچنین کمک به درمان دیابت در افراد دیابتی، مفید است. این موضوع به این دلیل است که منیزیم نقش مهمی در کنترل گلوکز و متابولیسم انسولین دارد.
* افزایش سلامت قلب و عروق
بدن انسان برای حفظ عملکرد مناسب عضلات و ماهیچه‌ها از جمله قلب، به منیزیم کافی نیاز دارد. به همین دلیل مصرف منیزیم برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است. محققان معتقدند که تامین منیزیم مورد نیاز بدن از طریق رژیم غذایی می‌تواند خطر ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی و بروز سکته‌های قلبی و مغزی را کاهش دهد.
* منیزیم به درمان سردردهای میگرنی کمک می‌کند!
خواص منیزیم برای عملکرد مناسب سیستم عصبی ضروری است. کمبود منیزیم می‌تواند عملکرد انتقال دهنده‌های پیام‌های عصبی را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل محققان و متخصصان معتقدند که مصرف منیزیم می‌تواند یک درمان مناسب یا تسکین دهنده خوب برای سردردهای میگرنی باشد.
* کنترل استرس، کاهش اضطراب و درمان افسردگی
پایین بودن سطح منیزیم می‌تواند در ایجاد افسردگی، افزایش استرس و تغییر خلق و خوی افراد تاثیر مستقیم داشته باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف منیزیم مورد نیاز بدن، به ما کمک می‌کند که بهتر بتوانیم استرس خود را کنترل کنیم. و از ابتلا به افسردگی دور بمانیم.
* بهبود عملکرد ورزشی با مصرف منیزیم
منیزیم همچنین می‌تواند سبب بهبود عملکرد ورزشی شما شود. مصرف منیزیم قبل یا در طول فعالیت‌های ورزشی می‌تواند خستگی شما را کاهش دهد. و در نتیجه شما کمتر به استراحت نیاز پیدا خواهید کرد. به همین دلیل برخی تاثیر منیزیم در لاغری را نیز بسیار مهم قلمداد می‌کنند.
* کاهش اسپاسم و درد دوران پریود
سندروم پیش از قاعدگی یا همان PMS، یکی از مشکلات اصلی بانوان در دوران پریود است. مصرف منیزیم ارتباط مستقیمی با کاهش اسپاسم و گرفتگی عضلات دارد. عضلات کمر، شکم و پاها در این دوران دچار گرفتگی و درد می‌شوند. که با کمک مصرف منیزیم به اندازه، میتوان این درد را کاهش داد.<بهداشت نیوز>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *