اخبار

مامانا بخونن

 

نکته هایی مهم در مورد پوشک بچه ها

از حق نگذریم امروزه یکی از اساسی ترین وسایل بهداشتی برای کودکان پوشک های بهداشتی آنها است. پوشک هایی که به صورت ساده ، چسبی و کشی تولید و در بسته بندی های زیبا و قشنگ وارد بازار و به دست ما می رسد

جذب ضعیف انواع پوشک سبب سوختگی پای کودک به سبب نشت و پس دادن رطوبت هم می‌شود. بهتر است در زمان انتخاب انواع پوشک بچه، پوشکی را انتخاب کنید که با دارا بودن پودر جاذب در کمترین زمان رطوبت را به خود جذب و از نشت آن به بیرون و لباس نوزاد جلوگیری کند.
انتخاب سایز مناسب پوشک بچه برای نوزاد موضوعی است که معمولاً ذهن بسیاری از والدین جوان را درگیر می‌کند. استفاده از پوشک برای نوزادان و کودکانی که هنوز قادر نیستند دفع ادرار و مدفوع خود را کنترل کنند، امری واجب و ضروری است. همانطور که می‌دانید سایز‌بندی انواع پوشک‌ها با هم فرق دارد و معمولاً انتخاب پوشک بر اساس وزن و سایز کودک شما صورت می‌گیرد.

 

 

انتخاب سایز مناسب پوشک می‌تواند موجب شود تا کودک شما احساس راحتی بیشتری را تجربه کند و از طرفی با مدفوع و ادرار نوزاد، آلودگی به بیرون از پوشک نشت پیدا نکند. زمانی که از انواع پوشک سایز کوچک استفاده می‌کنید، نوزاد احساس ناراحتی می‌کند و حتی ممکن است پوست او دچار حساسیت ناشی از پوشک شود. سفت بودن پوشک بچه در ناحیه دور کمر و پاها موجب ایجاد بثورات پوستی، قرمزی و التهاب پوست نوزاد می‌شود.
از طرفی انتخاب پوشک سایز بزرگ پوشک نیز موجب می‌شود تا پوشک در بدن کودک شل باشد و بین پوشک و بدن فاصله ایجاد شود و این موضوع می‌توانند سبب بروز نشتی شود. بنابراین سعی کنید با در نظر گرفتن نکات مهم در تعیین سایز پوشک بچه و نوزاد یک پوشک مناسب برای او انتخاب کنید.
خیلی از افراد با صرف هزینه‌های بالا برای خرید پوشک بچه، با مشکلات ناشی از پوشک‌‌ برای کودکان دست و پنجه نرم می‌کنند. اولین مشکلی که معمولاً ممکن است بعد از استفاده از انواع پوشک بچه ایجاد شود آلرژی و قرمزی پوست نوزاد است.
گاهی اوقات موادی که در تولید انواع پوشک‌ها استفاده می‌شود با پوست کودکان واکنش نشان می‌دهد. رنگ، مواد شیمیایی و فیبرهای مصنوعی از جمله موادی هستند که ممکن است باعث ایجاد حساسیت کودک به پوشک شوند و آلرژی‌هایی را به دنبال داشته باشند.

 

 

لطیف و نرم بودن بافت پوشک یکی از موارد مهمی است که باید به آن دقت کنید. اما این آلرژی‌ها گاهی باعث قرمز شدن پوست می‌شوند. به علاوه اگر پوشک برای مدت طولانی عوض نشود، باعث ایجاد سوختگی و حساسیت می‌شود. برای جلوگیری از این عارضه، باید کودک را زود به زود عوض کنید.
برای هر نوزاد در ماه‌های اول زندگی باید روزانه ۶ تا ۱۰ بار پوشک را تعویض کنید. بعد از چند ماه معمولاً تعویض پوشک نوزاد به ۴ تا ۶ بار در روز می‌رسد. این موضوع ادامه دارد تا زمانی که نوزاد در سن ۲ تا ۳ سالگی یاد بگیرد خودش به دستشویی برود و استفاده از پوشک را قطع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *