خواندنی

علائم مزاج سرد

 

افراد گاهی مواقع از روی خصوصیات ظاهری می‌توانند به شناخت مزاج خود پی ببرند، افرادی که هیکل درشت و موهای کم‌پشت و نازک دارند سرد مزاج هستند.

 

کسانی که مزاج سرد و خشک دارند، پوستشان سبزه و تیره است؛ در صورتی که پوست سفید از مزاج سرد و تر برمی‌آید. آنها اغلب احساس سرما می‌کنند و پوست، دست‌ها و بدنشان اکثرا سرد است و مدام دچار تعریق می‌شوند. همچنین ادرار و مدفوع بدون بو دارند و زمان خوابشان زیاد است. البته خواب تکه تکه و ناآرام نیز مربوط به افراد مزاج سرد و خشک است.
اصولا افرادی که طبعشان سرد است در برابر سرما مقاومت کمی دارند، رنگ پوستی روشن دارند و کم انرژی هستند، آنها مستعد بیماری نقرس، ام اس، پارکینسون و رماتیسم هستند و البته خیلی کم پیش می‌آید که عصبانی شوند؛ به همین دلیل کارهایشان نیز به کندی پیش می‌رود.
طبع سرد با علائمی خاص در افراد خود را نشان می‌دهد، این افراد تحملشان کم است و مدام بی‌حوصله هستند، کم خونی از مشکلات آنهاست و رنگ پوستشان از سایر مزاج‌ها تیره‌تر است. تنبلی و کم انرژی بودن از خصوصیاتشان است و به همین دلیل مدام بی انرژی هستند؛ افسردگی بیشتر سراغ آنها را می‌گیرد. این افراد در فصول گرم سال نیز حس سرما در وجودشان است.

* خصوصیات افراد سرد مزاج
با خصوصیات ظاهری افراد سرد مزاج آشنا شدیم؛ خوب است که با دیگر خصوصیات آنها نیز آشنا شویم:
۱- این افراد مستعد بیماری‌های روحی مانند اضطراب، وسواس و افسردگی و اختلالات خواب هستند.
۲- اختلالات بیماری‌های پوست و مو مانند اگزما و خشکی پوست یا لک‌های پوستی از دیگر علائم افرادی است که طبع سرد دارند.
۳- بروز مشکلات گوارشی مانند یبوست، هموروئید و شقاق مقعد نیز از علائم افراد سرد مزاج است.< بهداشت نیوز>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *