اخبار

ضروری ترین آموزش ها برای کودکان

برخی مسائل هستند که باید حتما به فرزندان عزیزخود بیاموزید . کودکان آسیب پذیر ، ساده و ترسوهستند . این وظیفه والدین است آنها را برای رویارویی با برخی مشکلات و بلا ها آماده کنند .

 

 حرف زدن با غریبه ها :

آموزش وهشداردادن به کودکان درمورد ارتباط با غریبه ها ازجمله مواردی است که پدرها ومادرها باید آن را جدی بگیرند . باید دراین مورد با دقت وتاکید بسیاربا فرزندان خود صحبت کنید ، البته مراقب باشید ، این مساله را طوری مطرح نکنید که موجب ترس کودک از غریبه ها شود . باید به جای ترساندن آنها اطلاعات مفید که حالت هشدار نیز دارند به فرزندان بدهید .

 

  واکنش دربرابربلایای طبیعی :

برخی ازبلایای طبیعی به مرورتخریب می کنند و آسیب می رسانند و فرد دربرابرآنها فرصت واکنش دارد اما برخی ازآنها نیزناگهانی هستند و نمی توان هیچ کاری انجام داد . وظیفه پدرومادراین است خودشان با مطالعه وتحقیق و یافتن اطلاعات ارزشمند والبته مفید ، فرزندان خود را برای رویارویی با چنین روایدادهایی آماده کنند .

 

  پس ازگم شدن چه کنند :

پدرومادرباید به فرزندان خود بیاموزند وقتی گم شدند با صدای بلند نام   اصلی شما را صدا کنند ، ازپلیس یا مادرها یا افرادی دیگرکمک بخواهند . درمورد احتمال گم شدن با آنها حرف بزنید ونمایش های مشابه برایشان بازی کنید تا آمادگی این مساله را داشته باشند .

 

  آموزش مسیریابی :

منظورازجهت یابی این نیست که فرزند خود را به نجوم شناسی قهار مبدل کنید ، که با کمک خورشید ، ماه وستاره ها بتواند راه خودش را بیابد . قرارهم نیست یک جی پی اس به اوبدهید تا راه درست را پیدا کند . آموزش های ابتدایی مسیروجهت یابی را به اوبیاموزید تا شمال ، جنوب ، شرق وغرب را بتواند تشخیص دهد . درمسیرپارک ، پاساژو فروشگاه و … درمورد جهت وجغرافیا با اوحرف بزنید ، همین کافی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *