اخبار

شیوه صحیح غذا خوردن

 

با صرف چند روز وقت می آموزیم که غذا را به آرامی و در محیط آرام و بدون استرس بخوریم ، آن را خوب بجویم و طعم آن را حس کنیم

# غذا را در محل آرام و ترجیحا ثابت میل کنید و درحین غذا خوردن از صحبت کردن و بحث و مجادله و تماشای برنامه های پرهیجان بپرهیزید .
# غذا را خوب بجوید ، غذا خوردن را طول دهید ، با غذا بازی و طعم آن را حس کنید می توانید غذای خود را چند قسمت کرده و مرحله به مرحله آن را میل کنید . نان خود را تکه تکه کرده و به تدریج آن را بخورید .
# غذای خود را یکباره بکشید ، در ظرف کوچک بریزید و با قاشق کوچک بخورید . فراموش نکنید ” یکباره در ظرف کوچک و با قاشق کوچک “.
# بهتراست غذا خوردن را با سالاد شروع کنید . یادتان باشد سالاد بدون مایونز باشد . پس از تمام شدن غذا ( یا هر زمان که احساس سیری کردید) سفره غذا را ترک و دندان ها را مسواک کنید . حتما ازسفره دور شوید . ماندن درکنار سفره یا میز انسان را وسوسه می کند تا کمی بیشترغذا بخورد.
# حد فاصل صبحانه تا ناهارمیان وعده صبح و حد فاصل ناهار تا شام میان وعده عصرمیل کنید . این میان وعده ها بهتراست میوه باشد .
# سراغ سفره یا یخچال نروید. ریزه خواری و ناخنک زدن به خوردنی ها منجر به چاقی می شود . افرادی که رژیم لاغری دارند توصیه می شود برای اینکه وزنشان بالا برود علاوه بر وعده های غذایی اصلی در بین وعده ها نیز دائما ریزه خواری کنند اما کسانی که می خواهند لاغر شوند باید همان وعده های غذایی خود را میل کنند و درحد فاصل غذا فقط آب بنوشند . اصلاح عادت های غذایی و یاد گیری شیوه غذا خوردن صحیح تنها نیاز به کمی زمان و حوصله دارد . همان طور که قبلا گفتیم غذا را با عجله و تند تند و نجویده نخوریم از این به بعد با صرف چند روز وقت می آموزیم که غذا را به آرامی و در محیط آرام و بدون استرس بخوریم ، آن را خوب بجویم و طعم آن را حس کنیم و غذا خوردن را بیشتر طول دهیم . بدین ترتیب عادت غذا خوردن چاق کننده به عادت خوردن سالم و لاغرکننده تبدیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *