تغذیه

سوپ بهشت

سوپ بهشت یکی از انواع سوپ های بسیار خوشمزه و پرطرفدار کشور ترکیه است که با مواد متنوعی درست می شود.

 

مواد لازم برای چهار نفر:

– آرد ذرت: سه قاشق غذاخوری
– کره: دو قاشق غذاخوری
– سیب زمینی: یک عدد بزرگ
– پیاز: یک عدد
– آب: چهار لیوان
– آب مرغ: دو لیوان
– پودر سیر: یک قاشق چایخوری
– نمک و فلفل سیاه: به مقدار کافی

 

طرز تهیه:
برای تهیه سوپ بهشتی خوشمزه در ابتدای کار کره را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به طور کامل ذوب شود. در ادامه آرد ذرت را به قابلمه اضافه کرده و به مدت سه دقیقه تفت می دهیم.پس از اینکه خامی آرد ذرت گرفته شد، سیب زمینی را پوست می گیریم و به صورت حبه ای خرد می کنیم، سپس با آب سرد می شوییم و به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه سیب زمینی را به مدت پنج دقیقه تفت می دهیم.
حالا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم، سپس کمی تفت می دهیم تا سبک و نرم شود. در ادامه مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر سیر را به قابلمه اضافه کرده و کمی تفت می دهیم.
پس از اینکه عطر ادویه ها خارج شد، آب و آب مرغ را به قابلمه اضافه می کنیم و حرارت زیر قابلمه را زیاد می کنیم تا آب شروع به جوشیدن کند. پس از اینکه آب جوش آمد، حرارت را کم می کنیم تا سیب زمینی به طور کامل بپزد. پس از اینکه سیب زمینی به طور کامل پخت، سوپ را درون میکسر می ریزیم و به طور کامل میکس می کنیم تا بافت آن یکدست شود. سپس سوپ را از میکسر خارج کرده و درون قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم. اجازه می دهیم سوپ به خوبی جا بیفتد، سپس آنرا درون ظرف دلخواه می ریزیم و سرو می کنیم. در کشور ترکیه برای تزیین این سوپ مقداری فلفل قرمز خرد شده را درون روغن تفت داده و روی سوپ می ریزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *