خواندنی

زن مسلمان خودروی هتک‌ کننده قرآن را واژگون کرد

 

یک زن مسلمان در نروژ پس از آنکه رهبر یک گروه ضد مسلمانان اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم کرده بود، با تعقیب وی، ماشینش را واژگون کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، «لارس تورنسن» رهبر گروه «اسلامی کردن نروژ را متوقف کنید» چند روز پیش در اسلو، در اقدامی تحریک آمیز، اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم در منطقه‌ای که مسلمانان در آن زندگی می‌کنند، کرد.
به گزارش شبکه خبری الجزیره، این اقدام تحریک‌آمیز خشم مسلمانان را برانگیخت و تعدادی از آنها برای خاموش کردن آتش شتافتند و تعدادی نیز به این اقدام اعتراض کردند.
تورنسن پس از آتش زدن قرآن، با خودروی خود از محل گریخت که پس از آن یک زن مسلمان با خودروی خود به تعقیب این هتاک نروژی پرداخت و توانست خودروی تورنسن را واژگون کند.
پلیس نروژ بدون توجه به اقدام هتاکانه لارس تورنسن، اقدام به بازداشت این زن مسلمان کرد.
طی ماه‌های اخیر هتک حرمت قرآن و آزار و اذیت مسلمانان در کشورهای اروپایی افزایش یافته است این در حالی است که پلیس این کشورها، واکنش چندانی به هتک حرمت مقدسات مسلمانان نشان نمی‌دهند.
اواخر فروردین ماه بود که هتک حرمت علیه قرآن کریم در سوئد باعث اعتراضات در چندین شهر این کشور شد و کشورهای مختلف اسلامی و عربی با صدور بیانیه و برخی از آنها هم با فراخواندن سفیر سوئد در کشورهای خودشان، این هتک حرمت را محکوم کردند.
در ماه آوریل نیز این سیاستمدار اسلام‌ستیز در حین سفر دور سوئد در آستانه انتخابات پارلمانی، با اجازه مقامات این کشور به اقدامات مشابهی در هتک حرمت قرآن کریم دست زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *