سلامت

دلایل گرفتگی گوش

 

هر گونه اختلال در عملکرد لوله شنوایی منجر به گرفتگی گوش می‌شود

دکتر ناتالیا سرگیوا متخصص گوش و حلق و بینی و گوش و حلق و بینی در روسیه می‌گوید که انسداد گوش یک احساس ذهنی است. زمانی که صدا‌ها بد شنیده می‌شود یا زمانی که فرد احساس می‌کند صدایش خیلی بلند است.
او می‌گوید: انسداد گوش با بیماری‌های سرماخوردگی همراه است، مثلاً به دلیل سرماخوردگی، بینی و جایی که لوله شنوایی قرار دارد، دچار گرفتگی می‌شود.در حالت سرماخوردگی این لوله دچار انسداد شده و نمی‌تواند وظیفه خود را انجام دهد؛ درنهایت ما احساس انسداد در گوش خود می‌کنیم.
سرگیوا می‌افزاید، هنگام پرواز یا غواصی نیز میتوان این حالت را احساس کرد اما این یک وضعیت پاتولوژیک نیست و فرد می‌تواند به خودی خود از شر این وضعیت خلاص شود.
این پزشک متخصص می‌گوید: لوله شنوایی نمی‌تواند فشار را در هنگام پرواز یا غواصی به سرعت متعادل کند؛ بنابراین هر فردی که این بیماری را دارد باید قبل از شروع پرواز یک اسپری بینی همراه داشته باشد که به باریک شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و همچنین می‌تواند آب نبات‌هایی را که به آرامی ذوب می‌شوند، بمکند زیرا به فعال شدن لوله شنوایی کمک کرده و در نتیجه فشار را متعادل می‌کند.
به گفته وی، گاهی انسداد گوش، نشان دهنده بیماری است که تنها در مراحل اولیه قابل درمان است.
سرگیوا می‌گوید: در مراحل اولیه کم شنوایی ناشی از انسداد گوش متناوب یا دائمی، بدون هیچ علامت دیگری، می‌تواند نشان دهنده یک بیماری جدی باشد. بنابراین، فرد باید قبل از اینکه خیلی دیر شود، بلافاصله با پزشک متخصص مشورت کند، زیرا این بیماری می‌تواند فقط در مراحل اولیه بیماری درمان شود.
منبع: ریانووستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *