خواندنی

خطرات کندن موی بینی

 

اگر این مژک‌های بزرگ را بچینید،میکروب‌های اطراف فولیکول می‌توانندبه داخل آن نفوذ کنند وباعث عفونت شوند.به دلیل مثلث خطردرمغز انجام این کار می‌تواندعواقب بدی داشته باشد.

گاهی اوقات مردان ناگهان جنگلی از مو‌های زننده و ناخوشایند را می‌بینند که از سوراخ‌های بینی آن‌ها بیرون زده است. برخی مردان هم هستند که فقط یک یا دو تار مو از حفره بینی شان سر می‌زند.
زنان هم موی بینی دارند و ممکن است دلشان بخواهد که مو‌های سرکش را از بین ببرند، اما کمتر احتمال دارد که به اندازه مردان بخواهند اپیلاسیون کنند.
با این که موی بینی ممکن است ناخوشایند باشند، اما یک پزشک توضیح داده است که چرا هرگز نباید مو‌های بینی خود را از ریشه بکنید یا موم یا وکس بزنید و و چرا انجام این کار می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در مغز شما شود.
دکتر کاران راج گفت که نکته مهم این است که مو‌های مزاحم بینی را به حال خود رها کنید.
* انواع مو‌های بینی
شما دو نوع مو‌های بینی دارید:
– مژک‌های میکروسکوپی؛ مخاط را فیلتر می‌کند و آن را به پشت گلو، جایی که به معده ختم می‌شود، می‌فرستد.
– ویبریسه‌ها؛ آن‌هایی که می‌خواهید از بین ببرید. این‌ها از ورود ذرات بزرگ به پشت بینی جلوگیری می‌کنند.
اگر این مژک‌های بزرگ را بچینید، میکروب‌های اطراف فولیکول می‌توانند به داخل آن نفوذ کنند و باعث عفونت شوند. به دلیل مثلث خطر در مغز – انجام این کار می‌تواند عواقب بزرگی داشته باشد، زیرا همان سیاهرگ‌هایی که خون را از بینی خارج می‌کنند با سیاهرگ‌هایی که خون را از مغز خارج می‌کنند، برخورد می‌کنند.
اگر میکروب‌ها به مغز برگردند، می‌توانند باعث التهاب مغز شوند که گاهی اوقات منجر به آبسه‌های مغزی می‌شود.
کندن موی بینی می‌تواند یک عارضه جانبی فوق العاده نادر باشد و مشکلات جدی برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف ایجاد کند.
* کوتاه کردن موی بینی
بنابراین، دفعه بعد فقط موی بینی را کوتاه کنید. یک راه آسان برای کوتاه کردن موی بینی وجود دارد:
به سادگی از یک قیچی ابرو برای بریدن نوک مو‌هایی که بیرون زده و زیر سوراخ‌های بینی شما قابل مشاهده هستند، استفاده کنید.اگر می‌خواهید بیش از چند تار مو را کوتاه کنید یا به مو‌های عمیق‌تر سوراخ بینی خود بپردازید، موبر‌های برقی می‌توانند گزینه خوبی باشند؛ آن‌ها بی‌خطر هستند و حتی می‌توانند راحت‌تر از قیچی مانور دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *