خواندنی

حرکت عجیب مردهندی در رساندن پیام صلح

 

مانی ماتینییک مرد ۵۰ ساله هندی است که در رشته‌های زبان انگلیسی و جامعه شناسی مدارک دانشگاهی دارد.او در سال ۱۹۸۹ تصمیم گرفت برای محکوم کردن جنگ وتجاوز درهندو سرتاسر جهان حرکتی مسالمت آمیز و عجیب انجام دهد تا توجه همگان را جلب کند.

 

مردی که ۳۳ سال است به پشت سر راه می‌رود. برخی این حرکت را رفتاری عجیب و مسخره می‌پندارند و برخی او را مردی صاحب نظر و مقتدر می‌شناسند که از تصمیم خود عقب نشینی نمی‌کند.
مانی ماتینییک مرد ۵۰ ساله هندی است که در رشته‌های زبان انگلیسی و جامعه شناسی مدارک دانشگاهی دارد.
او در سال ۱۹۸۹ تصمیم گرفت برای محکوم کردن جنگ و تجاوز در هند و سرتاسر جهان حرکتی مسالمت آمیز و عجیب انجام دهد تا توجه همگان را جلب کند.
برای همین تصمیم گرفت، فقط به پشت راه برود تا پیام رسان صلح به جهانیان باشد. برخی گمان می‌کردند که این رفتار تنها یک واکنش موقتی است که به زودی تمام خواهد شد، ولی این امر سه دهه طول کشید و در این مدت بر تصمیم خود استوار بوده است. او برای این حرکت نمادین و پیامی که دنبال میکند چندین بار بازداشت شد.
مانی با این حرکت در هند و سرتاسر جهان مشهور شد و پیغام او برای مبارزه با جنگ و خونریزی و اعمال تروریستی به گوش همگان رسید.
این مرد هندی تا به امروز بیش از ۸۰ میلیون قدم به پشت برداشته است. او گفت، تا زمانی که در جهان امنیت برقرارنشود به سمت جلو راه نخواهد رفت.<tabnakbato>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *