سلامت

توصیه محققان برای کاهش کلسترول بد

 

با کلسترول بالا، رگ‌های خونی رسوبات چربی ایجاد می‌کنند که بیشتر منجر به افزایش خطر بیماری‌های قلبی می‌شود. محققان چندین توصیه مفید برای کاهش سطح کلسترول بد ارائه کردند.

 

کلسترول نوعی چربی و از مواد مهم غشا است. کلسترول در خون هم وجود دارد. کلسترول نقش بسیار مهمی در بدن دارد. ماده مومی موجود در خون به ساخت سلول‌های سالم کمک می‌کند. با این حال، محدودیتی برای مقدار کلسترولی که بدن ما باید داشته باشد وجود دارد، کلسترول بالا می‌تواند اثرات نامطلوبی بر بدن داشته باشد. با کلسترول بالا، رگ‌های خونی رسوبات چربی ایجاد می‌کنند که بیشتر منجر به افزایش خطر بیماری‌های قلبی می‌شود. با چند تغییر در سبک زندگی می‌توان سطح کلسترول بد را کاهش داد.
به گفته متخصصان، می‌توان مکمل‌های ویتامین E را برای کاهش سطح کلسترول بد در بدن مصرف کرد؛ محاسبه چربی اشباع مصرفی راه دیگری برای کنترل سطح کلسترول است. چربی اشباع شده در صورت مصرف زیاد می‌تواند اثرات نامطلوبی بر بدن داشته باشد، زمانی که افراد چربی‌های اشباع شده مانند گوشت قرمز و روغن مصرف می‌کنند باید مراقب مقدار آنها باشند.
به گفته کارشناسان، مصرف کربوهیدرات نیز باید تحت نظر قرار بگیرد و مواد غذایی مانند سبوس جو و حبوبات کامل حاوی فیبر محلول باید در رژیم غذایی گنجانده شوند.
توصیه می‌شود افراد از روغن‌های حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع پرهیز کنند.
< هندوستان تایمز >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *