اخبار

تاثیر شگفت‌انگیز نوشیدن قهوه در طول عمر

 

علاوه بر کافئین، این نوشیدنی حاوی مواد معدنی و آنتی اکسیدان نیز است. برخی مطالعات آن را با کاهش خطر سرطان، چاقی، دیابت نوع ۲ و زوال عقل مرتبط دانسته‌اند

 

نتایج یک مطالعه ده ساله نشان می‌دهد که نوشیدن حداکثر ۳ فنجان قهوه در روز می‌تواند به طولانی‌تر شدن عمر کمک کند.محققان دریافتند مصرف کنندگان منظم قهوه گرم تا ۱۲ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بودند. همچنین نتایج نشان داد که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی یا سکته در آنها تا یک پنجم کمتر بود. اما به گفته محققان فواید سلامتی قهوه فقط مربوط به مصرف قهوه آسیاب شده است، نه انواع قهوه فوری.

بر اساس تحقیقات بر روی ۵۰۰ هزار نفر، نوشیدن بیش از ۳ فنجان قهوه در روز هیچ تأثیر خوب و مفیدی ندارد.

قهوه یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان است، اما مطالعات قبلی در مورد اینکه آیا می‌تواند برای سلامتی مفید یا مضر باشد متناقض بوده است. علاوه بر کافئین، این نوشیدنی حاوی مواد معدنی و آنتی اکسیدان نیز است. برخی مطالعات آن را با کاهش خطر سرطان، چاقی، دیابت نوع ۲ و زوال عقل مرتبط دانسته‌اند.

با این حال، مطالعات دیگر به افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی اشاره کرده‌اند. آنها هشدار می‌دهند مصرف بیش از ۴ فنجان قهوه در روز می‌تواند موجب افزایش فشارخون شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *