خانه داری

بهترین روش ها برای تمیز کردن قابلمه سوخته

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که غذایتان ته گرفته و به قابلمه بچسبد خب نگران نباشید در اینجا ۳ راهکار عالی را می خوانید که از بهترین روش های تمیز کردن قابلمه سوخته استیل هستند.

 

>> حتماً با قرص ماشین ظرفشویی آشنا هستید. این روش یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن قابلمه سوخته است. برای شروع دستکش دست کنید و با قرص ماشین ظرف‌شویی بدون جدا کردن پوشش آن ظرف را بشورید. آب گرم در حین مالش دادن به‌تدریج قرص را در خود حل می‌کند. قرص شکل خود را حفظ می‌کند تا زمانی که بین انگشتان شما خرد شود. اگر برخی تکه‌های زغالی سرسخت بودند و جدا نشدند، این فرایند را برای آنها مجدداً تکرار کنید.

>> داخل قابلمه آب بریزید و با حرارت متوسط روی شعله گاز قرار دهید تا آب به مدت یکی دو دقیقه بجوشد. بعد شعله را خاموش کنید و یک پیمانه سرکه در آب جوش بریزید بعد از ۱۰ دقیقه با مایع ظرف شویی و یک اسکاچ سوختگی ها را پاک کنید.

>> داخل قابلمه سوخته یک لیوان آب ریخته و کمی مایع ظرف شویی بریزید. حالا یک عدد ورق خشک کن را درون قابلمه قرار دهید و بعد از یک ساعت با یک اسکاچ سوختگی ها را پاک کنید.

نکته : کاربرد اصلی ورق خشک کن برای خلاص شدن از الکتریسیته مو و لباس بوده و هنگام شستن لباس ها در ماشین لباسشویی قرار داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *