هنری اجتماعی

برد پیت خانه‌ای رویایی درکالیفرنیاخرید

 

برد پیت، سوپر استار هالیوودی به تازگی خانه‌ای تاریخی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، به قیمت ۴۰ میلیون دلار خریداری کرده که در سال ۱۹۱۸ ساخته شده است. این خانه که به دنیل لوئیس جیمز، نویسنده‌ی آمریکایی قرن بیستمی تعلق داشته، رو به ساحل مرکزی کالیفرنیا منظره دارد.

«پیام شادی» – خانه‌ی جدید برد پیت ۵۸ ساله در شهر کارمل ِ کالیفرنیا واقع شده که سلبریتی‌های زیادی در آنجا خانه دارند و تصور می‌شود گران‌ترین خانه‌ای باشد که تا به حال در این منطقه به فروش رفته است.
اینطور که گفته می‌شود اهالی کارمل از حضور یک سلبریتی تراز اول دیگر در میان خود هیجان زده هستند، به خصوص که این عمارت سال‌ها خالی از سکنه بوده است.
طبق شنیده ها، برد پیت از طرفداران خانه‌های سبک کرفتسمن (Craftsman) است و شاید علت خرید جدیدترین خانه‌ی مجردی اش که به این سبک است همین باشد.
این خانه از سال ۱۹۹۹ به مالکیت شرکتی در حوزه‌ی تجارت بین الملل به نام «سیراک» درآمد.
این عمارت مجلل که تنها چند متر با ساحل فاصله دارد، از ماسه سنگ و گرانیت ساخته شده است.
این خانه پنجره‌هایی قوس دار و سقفی سفالی به سبک مدیترانه‌ای دارد.
دیوار‌های خارجی خانه به گونه‌ای ساخته شده اند که گویی جزئی از صخره‌ها هستند.
عکاسی به نام الکساندر ورتیکوف در سال ۱۹۹۷ تصاویری اختصاصی از این ملک تهیه کرد.
او در اینباره گفته: «زمانی که من از این خانه عکاسی کردم، مدت‌ها بود که کسی در آنجا زندگی نمی‌کرد. ۵۰ سالی بود که در این خانه بسته بود.»
«خیلی بزرگ نیست و به شدت پرت و دورافتاده است. دیگر چنین جایی خانه درست نمی‌کنند.بعضی از منظره‌هایی که از خانه دیده می‌شد به احتمال زیاد دیگر وجود ندارند. احتمالاً علف‌ها و گیاهان بالا آمده اند و دیگر نمی‌شود کنار خانه را دید.آنجا نمی‌شود فقط قدم زد. واقعاً جای شگفت انگیز است.»
برد پیت یک خانه‌ی ساحلی دیگر هم در ایالت کالیفرنیا دارد که در شهر گولیتا واقع شده است. او این خانه را در سال ۲۰۰۰ زمانی که همسر جنیفر آنیستون بود، به قیمت ۵ میلیون دلار خریداری کرد.
خانه‌ی جدید برد پیت اولین بار در سال ۱۹۸۶ شهرت یافت، زمانی که کلینت ایستوود، چهره‌ی مشهور هالیوود، به عنوان شهردار شهر کارمل انتخاب شد. ایستوود هنوز در این شهر خانه دارد.< ۳۰ نما>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *