سلامت

برای کاهش قند خون بعد از غذا پیاده روی کنید

 

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت تشخیص داده شده‌اند؛ ۸۸.۲ درصد مبتلایان به دیابت از داروهای خوراکی یا انسولین (یا ترکیبی از این دو) برای کنترل قند خون استفاده می‌کنند، آماری که ممکن است شما را به این باور برساند که داروها تنها راه کنترل قند خون هستند.

 

انتخاب به نقل از هلث لاین نوشت: در حالی که پیروی از دستورالعمل‌های پزشک در مورد دارو همیشه مهم است، راه‌های طبیعی دیگری نیز وجود دارد که به ثابت نگه داشتن اعداد قندخون شما کمک می‌کند.
جای اینکه بگذاریم داروها همه کار را انجام دهند، می‌توانیم از برخی اقدامات ساده مانند رژیم غذایی و شیوه زندگی برای مدیریت قند خون استفاده کنید.
اگر برای مدت طولانی با علایم دیابت یا ابتلا به دیابت زندگی می‌کنید، احتمالاً در مورد اهمیت فعالیت بدنی شنیده‌اید. تحقیقات فراوان نشان می‌دهد که کار کردن عضلات و پمپاژ خون می‌تواند سطح قند خون را پایین نگه دارد. طبق پژوهش‌های دانشگاه هاروارد، هر دو گروه تمرین مقاومتی و ورزش‌های هوازی برای کاهش قندخون مفیدند و حتی زمانی که منجر به کاهش وزن نمی‌شوند، کار می‌کنند.
یک مطالعه منتشر شده در مجله Diabetes Care نشان داد که پیاده‌روی بعد از غذا به طور قابل توجهی کنترل قند خون را در افراد مسن بهبود می‌بخشد. پیاده‌روی به مدت ۱۵ دقیقه بلافاصله بعد از غذا حتی در کنترل قند خون مؤثرتر از پیاده‌روی مداوم ۴۵ دقیقه‌ای در زمان دیگری از روز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *