خواندنی

ازدواج زن هندی با خودش در مراسم سنتی

 

“کشاما بیندو” ۲۴ ساله قصد دارد آخر هفته آینده در یک عروسی سنتی هندو که با حضور خانواده و دوستانش در شهر وادودارا برگزار می‌شود، به صورت انفرادی ازدواج کند. این وبلاگ نویس و فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی از گجرات، گفت که ملکه خودش است و حتی قصد دارد از یک ماه عسل دو هفته‌ای به گوا لذت ببرد.

 

اما کارشناسان ازدواج می‌گویند ازدواج او قانونی نخواهد بود. برخی این اقدام او را یک ترفند تبلیغاتی برای جلب توجه می‌دانند. کشما، عهد کرده است که خود را وقف یک زندگی عاشقانه کند و ازدواج خود را به‌عنوان پذیرش عمیق خود توصیف کرده است. او همچنین امیدوار است که الهام بخش دیگرانی باشد که از یافتن عشق واقعی خسته شده اند و می‌خواهند کلیشه‌ها را بشکنند. او می‌گوید که در مقطعی از زندگی اش، متوجه شد که نیازی به یک شاهزاده جذاب ندارم، زیرا خودش ملکه خودش است. او گفت که لباس عروس می‌پوشد، در تشریفات شرکت می‌کند، دوستانش در عروسی او شرکت می‌کنند و بعد به جای اینکه با داماد برود، به خانه خودش برمی گردد.
کشما گفت که این مراسم با حمام سنتی هالدی آغاز می‌شود که در آن بدن را با زردچوبه، آب و روغن می‌پوشانند تا ازدواج را برکت دهند.
او گفت که موسیقی و آواز نیز در مراسم سنتی دیگری به نام Sangeet برگزار می‌شود. عروس با پوشیدن لباس قرمز، دستانش را با حنا رنگ می‌کند. سپس او طبق سنتی که معمولاً توسط عروس و داماد انجام می‌شود، در اطراف آتش هفت قدم برمی‌دارد. کاشما گفت که خانواده او برای این عروسی انفرادی دعای خیر کرده اند و در کنار دوستانش در این مراسم خواهند بود. مادر او که یک مهندس از احمدآباد است و پدرش نیز مهندسی اهل آفریقای جنوبی است، از جمله کسانی هستند که این حرکت او را تایید کرده اند. < سرپوش>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *