سلامت

آلوده‌ترین وسیله درمطب پزشکان جهان

 

در مطب پزشکان بیمارستان های تمام کشورها به علت رفت و آمد بیماران مختلف میکروب های زیادی وجود دارد اما یک وسیله در آنجا رکورد را شکسته است.

 

کثیف ترین وسایل در مطب پزشکان جهان معمولا آن چیزی نیست که شما بهش فکر میکنید در این بخش آن را به شما معرفی خواهیم کرد و میگوییم که چگونه میتوانید از آن جلوگیری کنید:
ملاقات با پزشک باید به ما کمک کند تا سرما خوردگی های معمول را از بین ببریم و یا از مسائل و مشکلات سلامتی جلوگیری شود و به طور کلی ما را خوب نگه دارد.
اما فراتر از آن،سرفه کردن و عطسه کردن افراد بیمار در اتاق انتظار است که جرم ها را در آنجا انباشته میکند و شما هیچ وقت نمیدانستید.
در واقع تحقیقات اخیر نشان میدهد که بیشترین جرم ها معمولا بر روی قلم کلیپ بورد است که برای امضاء پرونده ها استفاده میشود.محققان چند مورد معمول را در ۳ مطب آزمایش کرده اند تا ببینند میکروبی ترین سطح کدام است؛ آنها ۱۲ آزمایش را در ۴ سطح انجام داده اند و متوجه شده اند که بیشتر آنها توسط بیماران و پزشکان در مطب ایجاد شده است. نتایج جالب و قابل توجه ای بود. قلم کلیپ بورد بیش از ۴۶ هزار میکروب تقریبا برابر با آلوده ترین مکان را داشت.
تجزیه و تحلیل در چندین مطب عمومی پزشکان نشان داد که، میکروب ها بر روی قلم کلیپ بورد به شکل تقریبا ۸ میلیون کلنی، در هر اینچ مربع زنده هستند.
این نتیجه نشان میدهد که باکتری ها میتوانند به سادگی تکثیر شوند و به سرعت باکتری های دیگری از هم نوع و مشابه خود به وجود آورند.
صفحه کلید پزشکان، در رنک دوم از کثیف ترین وسایل پس از صندلی و دستگیره در اتاق انتظار قرار گرفته است.همه آنها حتی باز هم بیشتر از آلوده ترین مکان ، باکتری و میکروب دارند. <ایسکانیوز>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *